Перейти до основного вмісту

10 правил тренувань. Правило №4

ПРАВИЛО №4 ТРЕНУЙТЕСЯ ПО ПЛАНУ

Планування - основа тренування, особливо коли ви ставите перед собою по-справжньому великі цілі. Можливо, вам доводилося чути від хороших спортсменів, що вони досягають високих результатів, не займаючись плануванням. Я готовий закластися, що насправді вони займаються за планом, просто не фіксують його в письмовому вигляді.

 Спортсмени, що тренуються безсистемно, не стають великими!






Хороший план - основа для поліпшень практично у всіх сферах нашого життя. Тим часом лише деякі спортсмени, що працюють самостійно, займаються плануванням. Іноді я зустрічаю спортсменів, які використовують стандартні плани, почерпнуті з професійних спортивних журналів. Причому як тільки їм до рук потрапляє чергове видання, вони моментально відмовляються від старого плану і приймають на озброєння більш свіжий. Більшість людей зможуть поліпшити свої показники, якщо будуть працювати за планом - причому за будь-яким планом. Він може бути сирим, поверхневим - і проте працездатним. Просто слід дотримуватися його і не відмовлятися від його використання без серйозних на те підстав.

 Всі плани можуть змінюватися. І ваш план не висічений в камені. Потрібна чимала гнучкість для того, щоб подолати безліч перешкод, які можуть виникнути у вас на шляху: застуду, необхідність допізна затриматися на роботі, термінове відрядження або несподіваний візит тітоньки. У будь-якому випадку ви повинні бути готовими до несподіваних проблем і не впадати в транс, коли це дійсно станеться. Просто внесіть деякі зміни в свій план, щоб він відповідав ситуації, що склалася.

Варто усвідомити, що одним з найбільш важливих етапів планування є постановка головної мети.

Більшість спортсменів вважають, що у них є цілі, проте мало хто працює над їх досягненням. Те, що більшість людей вважають цілями, насправді - прості бажання. Фактично це розпливчасті мрії про великі досягнення. Часто в розмовах про ці мрії миготить слово « швидше». У процесі створення плану тренувань  з самого початку варто задати запитання: «Яким чином ти можеш зрозуміти, що сезон який завершився був для тебе успішним?». Після цього варто поставити запитання: «Якого самого значного досягнення ти хотів би досягти як спортсмен ? ». Тим самим змушуючи себе задуматися про свої довгострокові цілі. По суті справи, це дійсно мрії, проте мрії про майбутнє можуть з часом перетворитися в цілі. Поза всяким сумнівом, вони допоможуть вам сформулювати цілі, і в цьому сенсі чітке визначення вашої мрії може стати відмінною точкою старту.

Для того щоб допомогти спортсменові перетворити побажання в цілі, варто задати йому питання на кшталт «як багато?», « Коли? » «Де ? », « Чи допомагає ця мета вам мобілізуватися? », « Наскільки вона реалістична?». Точне знання того, що ви хочете , є найважливішою умовою досягнення успіху.

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Искусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективным (Краткое собрание цитат)

Интересная книга.
Книга в которой название говорит само за себя.


Джули Дирксен "Искусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективным"

Ограничения, которые мешают нам. Первое ограничение: "Я не могу"

Всем нам знакома такая ситуация:
"К нам приходит интереснешая идея. Мы загораемся ей. Несколько дней мы постоянно думаем о ней. Строим планы. Думаем о том как всё будет красиво и чудесно. Но потом, когда мы начинаем обдумывать её, мы видим много вещей, людей с которыми нам нужно будет столкнуться.

Притча про полный сосуд

Довольно часто встречаемая история. Но при этом она не теряет своей актуальности.

Как-то один мудрец, стоя перед своими учениками, сделал следующее. Он взял большой стеклянный сосуд и наполнил его до краев большими камнями. Проделав это он спросил учеников, полон ли сосуд. Все подтвердили что полон.