Перейти до основного вмісту

10 правил тренувань. Правило №9

ПРАВИЛО №9: СЛУХАЙТЕ СВОЄ ТІЛО
10 правил спортивної підготовки. Правило 9: Слухайте своє тіло.

Вкрай важливо довести обсяг тренувань до рівня, необхідного для досягнення поставлених цілей. Більшість із нас коли були молодшими, то думали, що успіх залежить від максимального обсягу тренувань. Це періодично призводило до травм, перетренованості, виснаження.

Мені знадобилося багато років для того, щоб навчитися слухати своє тіло і розуміти, що саме мені слід робити. Я став займатися тільки тим, що було необхідно для досягнення моїх цілей. Як тільки я перестав переходити межі, які моє тіло встановило для самовідновлення, то значно поліпшив свої спортивні результати.Спортсменам варто тренуватися рівно на тому рівні, який він може витримати саме в день тренування. І не більше.

Було б добре, якби кожен з нас міг забезпечити потрібну увага до себе з боку фахівців. Але таке рідко можливо, тому ми повинні вчитися слухати своє тіло. Якщо вам це вдається, то ви тренуєтеся більш ефективно, а значить - бігаєте значно швидше. Спортсмени, які здатні ефективно тренуватися, завжди перемагають спортсменів, що тренуються вперто. 10 правил тренувань навчать вас щодня слухати своє тіло - а отже, і тренуватися ефективно.

Дуже важливо отримувати від тренувального процесу задоволення. Це може здатися само собою зрозумілим, однак деякі спортсмени настільки концентруються на поліпшенні своїх показників, що забувають, заради чого почали займатися спортом.

Складається враження, що вони просто розгубили задоволення від цього процесу. Багато професіоналів дивуються, яким чином деяким любителям вдається так багато тренуватися - крім того що вони працюють по 50-60 годин на тиждень, ростять дітей, ходять з ними на тренування з футболу, беруть участь у добровільних благодійних програмах і займаються купою інших справ. Графік професіоналів виглядає куди простіше: вони тренуються по 30-40 годин на тиждень , лише зрідка дозволяючи собі задрімати протягом дня. Багато профі говорять що, як тільки заняття спортом перестануть приносити їм задоволення, вони відразу ж підуть зі спорту і знайдуть собі іншу справу до душі. Саме отримання задоволення - причина наших занять спортом. Не забувайте про це! Якими б не були результати останніх змагань, вони не є для вас життєво визначальними. Ваші діти не стануть любити вас менше, навіть якщо ви програєте. І сонце точно так само зійде на небосхил.

Тому посміхайтеся частіше, хмуртесь рідше - отримуйте задоволення, і ви зможете домогтися в спорті куди більшого.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Искусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективным (Краткое собрание цитат)

Интересная книга.
Книга в которой название говорит само за себя.


Джули Дирксен "Искусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективным"

Ограничения, которые мешают нам. Первое ограничение: "Я не могу"

Всем нам знакома такая ситуация:
"К нам приходит интереснешая идея. Мы загораемся ей. Несколько дней мы постоянно думаем о ней. Строим планы. Думаем о том как всё будет красиво и чудесно. Но потом, когда мы начинаем обдумывать её, мы видим много вещей, людей с которыми нам нужно будет столкнуться.

Притча про полный сосуд

Довольно часто встречаемая история. Но при этом она не теряет своей актуальности.

Как-то один мудрец, стоя перед своими учениками, сделал следующее. Он взял большой стеклянный сосуд и наполнил его до краев большими камнями. Проделав это он спросил учеников, полон ли сосуд. Все подтвердили что полон.